Fakty i mity o peelingach

Redakcja

25 lutego, 2024
Peelingi to popularny produkt do pielęgnacji skóry, który pomaga pozbyć się martwego naskórka i odsłonić zdrową, promienną skórę. W tym artykule omówimy, jakie rodzaje peelingów warto stosować, jakie są fakty i mity na temat peelingów oraz jak prawidłowo stosować peelingi.

Fakty:

  • Peelingi pomagają w usuwaniu martwego naskórka, poprawiając wygląd i kondycję skóry.
  • Peelingi pomagają w lepszym wchłanianiu produktów pielęgnacyjnych.
  • Peelingi mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności zmarszczek i linii na skórze.

Mity:

  • Peelingi powodują podrażnienia skóry – w zależności od rodzaju peelingu, mogą być łagodne i nie powodować podrażnień.
  • Peelingi powodują zwiększoną wrażliwość skóry na słońce – należy stosować peelingi w nocy i zawsze stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Jakie rodzaje peelingów warto stosować?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów peelingów, takich jak mechaniczne, enzymatyczne i chemiczne. W zależności od typu skóry i potrzeb, warto wybrać odpowiedni rodzaj peelingów. Peeling mechaniczny – to rodzaj peelingu, który wykorzystuje drobinki, takie jak cukier, sól lub drobinki z orzecha kokosowego, aby złuszczyć martwy naskórek. Peeling mechaniczny jest idealny dla skóry tłustej i mieszanej, ponieważ pomaga w regulacji wydzielania sebum. Peeling enzymatyczny – to rodzaj peelingu, który wykorzystuje enzymy, takie jak papaina i bromelaina, aby złuszczyć martwy naskórek. Peeling enzymatyczny jest idealny dla skóry wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień i nie ma potrzeby mechanicznego tarcia skóry. Peeling chemiczny – to rodzaj peelingu, który wykorzystuje kwasy, takie jak kwas glikolowy czy kwas salicylowy, aby złuszczyć martwy naskórek. Peeling chemiczny jest idealny dla skóry problematycznej, takiej jak trądzik czy przebarwienia.

Jak prawidłowo stosować peelingi?

Przy stosowaniu peelingów warto pamiętać o kilku zasadach:
  • Przed nałożeniem peelingu, należy dokładnie oczyścić skórę.
  • Należy stosować peelingi zgodnie z zaleceniami producenta i unikać stosowania ich zbyt często.
  • Po nałożeniu peelingu, warto zastosować krem nawilżający, aby skóra była odpowiednio nawilżona.
Stosowanie peelingów zbyt często może podrażniać skórę i powodować przesuszenie. Dlatego należy stosować je z umiarem i dostosować częstotliwość stosowania do potrzeb skóry.

Polecane:

Olejki do ciała

Olejki do ciała

Naturalne olejki do ciała to doskonały sposób na zdrową i...