Jakich kosmetyków używać w ciąży i podczas karmienia piersią?

Redakcja

29 lutego, 2024
Planowanie rodziny to dla każdej kobiety bardzo ważny czas. Kiedy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, nasze ciało potrzebuje specjalnej opieki. Dlatego, warto wybierać kosmetyki, które są bezpieczne dla nas i naszego dziecka. W tym artykule omówimy, jakie składniki należy unikać w kosmetykach w ciąży i karmieniu piersią, oraz jakie składniki warto szukać.

Unikaj

Podczas ciąży i karmienia piersią, nasze ciało może być bardziej wrażliwe na niektóre składniki zawarte w kosmetykach. Dlatego, warto unikać kosmetyków, które zawierają szkodliwe składniki, takie jak:
  • Retinoidy: Retinoidy są składnikami, które mogą być szkodliwe dla płodu i niemowlęcia. Unikaj kosmetyków, które zawierają retinoidy, takie jak Retin-A czy Accutane.
  • Salicylowy kwas: Salicylowy kwas jest składnikiem, który może przenikać przez skórę i wpływać na rozwój płodu. Unikaj kosmetyków, które zawierają salicylowy kwas, takie jak produkty przeciwtrądzikowe.
  • Ftalanów: Ftalanów są składnikami, które mogą wpłynąć na rozwój płodu i wpływać na funkcjonowanie hormonalne. Unikaj kosmetyków, które zawierają ftalanów, takie jak lakier do paznokci.
  • Parabenów: Parabeny są składnikami, które mogą wpływać na funkcjonowanie hormonalne i być szkodliwe dla płodu. Unikaj kosmetyków, które zawierają parabeny, takie jak szampony czy balsamy do ciała.
  • SLS (sodu laurylosiarczan): SLS jest składnikiem, który może podrażniać skórę i być szkodliwy dla niemowląt. Unikaj kosmetyków, które zawierają SLS, takie jak szampony czy płyny do mycia twarzy.

Używaj

Podczas ciąży i karmienia piersią, warto szukać kosmetyków, które zawierają naturalne składniki. Naturalne składniki, takie jak olejki roślinne, wyciągi z roślin czy masło shea, są bezpieczne dla nas i naszego dziecka. Ponadto, naturalne składniki są bogate w składniki odżywcze i mogą mieć pozytywny wpływ na naszą skórę.
  • Olejki roślinne: Olejki roślinne, takie jak olej z migdałów, olej jojoba czy olej z awokado, są bogate w witaminy i minerały, które pomagają nawilżać i odżywiać skórę. Olejki roślinne są bezpieczne i można je stosować na skórę całego ciała.
  • Wyciągi z roślin: Wyciągi z roślin, takie jak wyciąg z aloesu czy wyciąg z rumianku, są łagodne dla skóry i mogą pomóc w redukcji stanów zapalnych i podrażnień skóry.
  • Masło shea: Masło shea jest bogate w witaminy i kwasy tłuszczowe, które pomagają nawilżać i odżywiać skórę. Masło shea jest łagodne dla skóry i może pomóc w redukcji stanów zapalnych i podrażnień skóry.
  • Olejki eteryczne: Olejki eteryczne, takie jak olejek z lawendy czy olejek z cytryny, mają właściwości antybakteryjne i kojące, które mogą pomóc w redukcji trądziku i stanów zapalnych skóry.

Polecane:

Olejki do ciała

Olejki do ciała

Naturalne olejki do ciała to doskonały sposób na zdrową i...