Jaki krem na zimę?

Regularna pielęgnacja skóry zimą może zapewnić jej dobrą kondycję i ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, poprzez stosowanie odpowiednich kremów nawilżających i SPF.

Jaki krem na zimę?

Zima to dla naszej skóry trudny czas. Niska temperatura, wiatr i suche powietrze mogą prowadzić do przesuszenia skóry, co z kolei może powodować podrażnienia i swędzenie. Dlatego, warto wybierać odpowiednie kremy, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji w czasie zimy. W tym artykule omówimy, jaki krem wybrać na zimę oraz dlaczego ważne jest stosowanie kremów z SPF.

Podczas zimy, warto wybierać kremy, które mają właściwości nawilżające i ochronne. Kremy z kwasem hialuronowym, masłem shea, olejami roślinnymi oraz witaminami A, C i E są idealne dla przesuszonej skóry. Warto również wybierać kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kremy z SPF na zimę

Stosowanie kremów z SPF jest ważne nie tylko latem, ale również zimą. Promieniowanie UV może być szkodliwe dla skóry w każdym sezonie, nawet jeśli nie jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie słońca. Zimą, promieniowanie UV jest szczególnie niebezpieczne na stokach narciarskich, gdzie śnieg odbija promienie słoneczne, zwiększając ich intensywność. Dlatego, warto stosować kremy z SPF również zimą, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Autor postu: Kasia

Ostatnio na naszym blogu