Przegląd gotowych maseczek z dobrym składemMaseczki to naprawdę genialna rzecz. 15-20 minut domowego SPA w ciągu dnia daje nam chwilę relaksu, ale też poprawia wygląd naszej skóry. Skoncentrowane substancje aktywne mają wtedy swoje pole do popisu. Zarówno rodzajów, jak i sposobów działania maseczek jest naprawdę wiele. Świetną sprawą są oczywiście te, które wykonamy sami w domu, z produktów spożywczych lub surowców (półproduktów). Nie zawsze jednak mamy czas lub chęci na DIY i wtedy z przyjemnością sięgamy po gotowe rozwiązania. Spośród gąszczu miliona maseczek dostępnych na rynku, wybrałyśmy te (naszym zdaniem) najciekawsze :)

Maseczki najlepiej stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. My zazwyczaj wykonujemy je w ramach mini rytuału, po zrobieniu peelingu. Później oczywiście czas na tonik. Często w dniu wykonania maseczki, aplikujemy też serum, aby całkowicie "doładować skórę" i poczuć się jak po zabiegu w SPA.

Warto też pamiętać, aby nie używać cały czas jednego typu maseczek (np. tylko oczyszczających). Dobrze jest zaserwować skórze, coś innego. Na przykład raz w tygodniu zróbcie maskę nawilżającą na zmianę z oczyszczającą lub rozświetlającą. To wszystko zależy od tego, czego w danym momencie potrzebuje wasza skóra :) Jest zaczerwieniona i ściągnięta? Może czas na maseczkę łagodzącą? Nie popadajcie tylko w monotonię!


MASECZKI NAWILŻAJĄCE / ODŻYWCZE

MASECZKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH (OCZYSZCZAJĄCE, REGULUJĄCE)


MASECZKI UJĘDRNIAJĄCE

MASECZKI ŁAGODZĄCE


MASECZKI ROZŚWIETLAJĄCE/WYRÓWNUJĄCE KOLORYTŚwietną opcją są też maseczki w płacie. Nasze propozycje możecie znaleźć TUTAJ. 

Zobacz też:

0 komentarze

Popularne posty

Polub na FB

Subscribe